Hakkımızda

Biz Kimiz?

Crede 2011 yılında analitik veri servisleri yaklaşımı ile kurulmuş, bugüne kadar pek çok yerli ve yabancı firmaya hizmet vermiştir. Geliştirmiş olduğu istihbarat sistemleri ile kurumlara ve profesyonellere verinin gücü ile büyüme, risk yönetimi ve uyum süreçlerinde yardımcı olmaktadır.

Crede, 2018 yılından bugüne, veriye dayalı erken uyarı ve istihbarat çözümleri üretmeye odaklanarak, finans sektöründen üretime, sigortacılıktan finteklere kadar çok farklı sektörlerden yüzlerce firmaya hizmet vermeye devam etmektedir.


Crede İş Fırsatları

Türkiye’nin en hızlı büyüyen veri analitiği iş çözümleri firması olarak, çalışanlarımızın profesyonel gelişimleri için heyecan verici fırsatlar sunmaktayız. Crede’de kariyerinizin geleceğine yönelik bir fırsat yaratmak istiyorsanız, özgeçmişinizi recruiting@crede.com.tr adresine elektronik posta yoluyla iletebilirsiniz.


ReferanslarımızVeri Servisleri Ne Demektir?

  • Veri servisleri, verilerin düzenli hizmet şeklinde paylaşılması anlamına gelir.

  • Crede, makine öğrenmesi dünyasını uzun proje süreçlerinden kurtarır.

  • Proje çıktılarının bir hizmet olarak verildiği yapılar kurar.


Sektörlerden

Referanslar

Bankacılık Fintekler Sigorta Reel Sektör Faktoring Varlık Yönetimi

"CredIS kredi tahsis aşamasındaki risk istihbaratı işlemlerimizde aktif rol oynuyor. CredIS, riskli duruma giren işletmeler için sari kartlar ile ve batık/temerrüt ihtimali olanları kırmızı kartlar ile işaretleyerek bize otomatik bildiriyor ve riskli durumlar için önceden önlem almamıza destek oluyor. İşletmeler hakkında çıkan olumsuz haberleri de CredIS ile anında tespit edebiliyoruz."

Türkiye’deki en geniş ağa sahip olan ödeme sistemleri sektör lideri . . . :

"Müşterilerimizle çalışmaya başlarken ve çalıştığımız tüm süreç boyunca önce CredIS ile geçmiş riskli durumlarını kontrol edebiliyoruz. Bize hız kazandırıyor ve müşteri ağımızı genişletirken sağlıklı firmalar ile işbirliği yapmamıza katkı sağlıyor. CredIS müşteri edinme sürecimizde yeni kurulan işletmeleri de takip ederek aralarından büyüme skoru daha yüksek olan işletmelere hızla ulaşmamıza olanak veriyor. Özellikle CredIS erken uyarı sistemi sayesinde POS Fraud ekiplerimiz ile olası sahtecilik durumlarının önüne geçiyor."

"CredIS ile tüm Türkiye çapında acentelerimizin dijitalde yaptığı hareketlerden, adres ve ortaklık değişikliklerinden anında haberimiz oluyor. Bir sigorta şirketi bir acente ile sorun yaşayıp ilişiğini kesti ise ya da sigortaladığımız bir taşıt kazaya karıştıysa, olaya dahil başka taşıtlar varsa, hepsinden çok hızlı bir şekilde haberdar oluyoruz ve işlem başlatıyoruz. CredIS çalıştığımız kurumlar için şüpheli adresleri işaretliyor, ya da bu adreslerden birisinde kaydolursa anında uyarı alıyoruz.
Acentelerimiz bir müşteri adayı kapıdan girdiğinde bu adayın potansiyel segmenti ile ilgili öngörü sahibi oluyor ve çalıştığı şirket üzerinden tanımlanmış haklarını aktive ederek rekabet avantajı sağlıyor."

Türkiye’nin en büyük 500 Sanayi kurumlarından biri olan . . . :

"CredIS, hem tedarikçilerimizle, hem de müşterilerimiz ile karşılıklı güven içinde çalışabilmemize olanak sağlayan en önemli karar destek çözümlerinden birisidir. Tüm vadeli işlemler, borç-alacak istihbarat süreci ve sonrasında bakiye kapanıncaya kadar geçen tüm süreci, erken uyarı kapsamında CredIS üzerinde takip edebiliyoruz."

"Borçlunun 7/24 takip edilmesi ve olumsuz bir durum oluştuğunda anında bildirilmesi için erken uyarı kurgusu ile süreçlerimizde çok fayda sağlıyoruz. Bu süreçleri takip ederken erken uyarı için hiç bir insan müdahalesine ihtiyaç bulunmuyor. Tüm uzman ekibimiz verimli bir şekilde CredIS’in sunduğu bilgilerden faydalanıyor. Ayrıca, e-mail uyarılarını kişiselleştirerek öncelikli işletmelerin öncelikli durumları ile ilgili anında bilgi alabiliyor. Uzmanlar CredIS önyüzleri ve kendilerine sistemden gelen e-mail’leri üzerinden oluşabilecek tüm riskli durumları anlık ve düzenli takip edebiliyor."

"CredIS’in bizlere sağladığı geniş ticari ağ bilgisi sayesinde borçlularımızın tüm ticari ilişki bilgisini çok kısa sürede tek bir ekrandan alabiliyoruz. Aylık tahsilat hedeflerimize ulaşmada CredIS en iyi yardımcımız olarak fayda sağlıyor. Ekiplerimiz CredIS’ten aldığı doğru ve güvenilir bilgilerle işini en verimli noktaya taşıyor."